Fiyat
:
1.200,00 TL
İndirimli Fiyat
:
600,00 TL
%50indirimli
Paylaş:
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • Tavsiye Et
 • Resimler
 • Risale-i Nur külliyatından Şualar eserinin İngilizce tercümesi olan The Rays akademik düzenleme ve açıklamalar ile yeniden neşredildi. Eseri bu şekliyle neşre hazırlayan Prof. Dr. Ahmet Akgündüz’ün yeni baskı hakkındaki açıklaması şu şekilde:
   
         1- Bu akademik çalışmada temel olarak daha önce Şualar’ı İngilizce’ye tercüme eden Şükran Vahide Hanımefendi tarafından yapılan ve tüm dünyaya yayılan çeviri esas alınmıştır. Biz bu hanımefendinin tercümede Allah tarafından istihdam edildiğine inanıyoruz. Ancak yeni çalışmamızda eserle ilgili çok önemli düzeltmeler yapılmış ve tüm akademik terimler dipnotlarda açıklanmıştır. 
  1. Bu çalışmayı yaparken Mustafa Tuna ve Erol Tahtakıran tarafından hazırlanan Risâle-i Nûr Işığında İslâmî Terimler Sözlüğü ana kaynağımız olmuştur. Ancak bu eserde Risâle-i Nûr'da açıklanan terimler açıklanmasına rağmen akademik ve İslâmî terimler açıklanmamıştır. Eğer bu çalışma yapılmamış olsaydı çalışmamız en az iki yıl daha sürecekti. Kendilerine müteşekkiriz.
   
  1. Çalışmamızda İngilizce, Arapça ve Türkçe tüm kaynaklardan yararlandık. Özellikle Osmanlı Tarihi Ve Hukûk İstılâhları Kâmûsu adlı eserimiz bu akademik çalışma için çok önemli bir kaynak olmuştur.
   
  1. Çalışmanın tamamı tarafımızdan yapıldıktan sonra değerli kardeşim Sedat Karakaş tarafından redaksiyon ve düzeltmeleri yapılmıştır. Kendisi bu çalışmada eş Editör olarak destek vermiştir. Kendisine çok teşekkür borçluyuz.
   
  1. Terimlerin yüzde 99'u Arapça olduğu için Transliterasyon Alfabesi kullanılmıştır.
   
  1. Eserde Bediüzzaman Said Nursî Hazretleri'ne ait haşiyelerin başına Haşiye yazılmıştır.
   
  1. Kitabın sonuna bir “Kavram Fihristi” koymak yerine terimleri belirli yerlerde dipnotlarda tekrarlamayı tercih ettik. Bunun okuyucu için daha kolay olacağını düşündük.

  2. İlk baskı olduğu için elbette bazı hatalarımız olacaktır. Bu hataları bize bildirecek okuyuculara şimdiden teşekkür ederiz.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.