Fiyat
:
180,00 TL
İndirimli Fiyat
:
90,00 TL
%50indirimli
Paylaş:
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • Tavsiye Et
 • Resimler
 • İslam Kamu Hukuku

  (Uygulama forumu belgeler Osmanlı Arşivleri)

   

  "İslam kamu hukuku ve özel hukuk açısından bir sınıflandırma ima explications ve bölümleri bulunmaktadır. Bu kitabı açıklayacak anahatları İslam kamu hukuku, örneğin ilk bölüm; İslam anayasa hukuku (el-siyāsah al-şar'iyyah) ve idare hukuku (el-siyāsah al-şar'iyyah); ikinci bölüm; ceza hukuku (el-uqūbāt); üçüncü bölüm; mali hukuk (zakāt, 'ushr, harāj ve diğer vergiler); dördüncü bölüm; yargılama hukuku (qadā), beşinci bölüm: uluslararası kamu hukuku (al-siyar).

   

  Bu alanların özellikle İslam anayasa hukuku idare hukuku, mali hukuk, ta'zīr cezalar ve düzenlemeler ile ilgili askeri kanuna göre sınırlı yasama yetkisini verdiği yetkiye dayanarak Sharī şeriatın kurallarını ve bu fıkhi kararnameler göre ortaöğretim gibi, gelenek ve göreneklerine, kamu yararı (maslahah)

  değişik kamu hukuku denilen şeyin altında, al-siyāsah al-şar'iyyah (Sharī 'ah politikası), qānün (kanun),qānūnnāmah, ' huqūq vb orfī düştü. Bu yasalar Sharī ' ah ilkeleri ötesinde de gidemedim bu yana, en azından teoride, bir hukuk sistemi olarak İslam hukukunun dışında kabul edilmemelidir.

   

  Ama İslam ceza hukuku, mali hukuk, yargılama hukuku, uluslararası hukuk ve çoğunlukla doğrudan doğruya Kur'an ve Sünnete dayanan ve kitapları düzenlendi kurallarına bağlıdır

  fıkıh (İslam hukuku) şeriatın kuralları, Şar'-ben baladığı, Sharī aradı ya Şeriat hukuku Sharī. Bu kurallar oluşturdu 85% hukuk sistemi.

   

  . bu kitap, islam dünyasında bazı tartışmalı sorunlar üzerinde bugün durulacak, İslam hukuku idare şekli İslam ve demokrasi arasındaki ilişki gibi. İslam hukuku devlet belirli bir yöntem öngörülmüyor;

  .. bununla birlikte, ilkeler buyurur söyleyebiliriz ve egemenlik kavramı dini bir cumhuriyet öneririz. Nitekim, el-Rāshidün (raşid Halife), Hulafā halife ve dini cumhuriyetçi başkan oldu."

  Boyutlar(cm)
  :
  18 x 18 x 5
  Ağırlık(Kg)
  :
  1.6
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.