VATAN YAHUT SİLİSTRE

Ürün Kodu : 173
Fiyat
:
17,50 TL
Paylaş:
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • Tavsiye Et
 • Resimler

 • VATAN YAHUT SİLİSTRE

  (Osmanlı Türkçe aslı ile birlikte)

  Yazar: Nâmık KEMAL

  250 Sayfa, Kitap Kâğıdı, Karton Kapak, , Ebat: 19,5x13,5 cm,

  ISBN: 978-905-454-244-8

   

   “VATAN YAHUT SİLİSTRE”, Nâmık Kemal’in 1872’de kaleme aldığı dört perdelik tiyatro yapıtıdır.

  Nâmık Kemal’in ilk tiyatro yapıtı olan bu eser, Türk Edebiyatı’nda romantik tiyatronun ilk tipik örneklerindendir.  Yazarın en fazla tartışma ve eleştiriye maruz kalmış piyesi budur; ancak bu eser aynı zamanda onun kişiliğinin sembolü olmuş ve adı ile birlikte anılmıştır.

  Nâmık Kemal bu eseri ile halkta vatanseverlik ve kahramanlık duygularını harekete geçirmeyi amaçlamaktadır. Nitekim eserin ilk sahnelenmesinden sonra oyunu izleyenlerin vatanseverlik ve kahramanlık duyguları ile başlattıkları gösteri ve olaylar; yazarın tutuklanarak Magosa’ya sürülmesine sebep olur.

  Eserin konusu, Kırım Savaşı'nda gönüllü olarak cepheye giden sevgilisinin ardından savaş alanında onunla beraber bulunmak ve onunla aynı kaderi paylaşmak için asker kıyafetine girip Silistre Savunmasına katılan genç bir kızla sevdiği genç adamın aşkı etrafında gelişir. 

  Nâmık Kemal’in VATAN YAHUT SİLİSTRE” adlı eseri Sinem YAKLAV tarafından eserin dört farklı baskısı karşılaştırılarak orijinal diline bağlı kalınarak, herhangi bir sadeleştirme yapılmadan, orijinal hâliyle titiz bir çalışma ile hazırlandı.

  Elinizdeki eserde Osmanlıca tıpkıbasımını, günümüz Türkçe harfleri ile çevirisini ve Osmanlıca kelimelerin karşılıklarını içeren bir de sözlük bulacaksınız. 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.