Osmanlı Araştırmaları Vakfı  - HİMMET KOÇOĞLU

ISPARTA KAHRAMANLARI

Ürün Kodu : ISPARTA
Fiyat
:
30,00 TL
İndirimli Fiyat
:
18,00 TL
%40indirimli
Paylaş:
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • Tavsiye Et
 • Resimler
 • ISPARTA KAHRAMANLARI

  Yazan: HİMMET KOÇOĞLU

  ISBN:978-975-7268-77-2

  Kitap kağıdı, Sayfa: 110; Ebad 24X16X1 Karton Kapak

   

  BEDİÜZZAMAN SAİD NURSÎ Hazretleri’nin, (19261934 yılları arasında) Barla’da kaldığı süre zarfında Isparta’nın kaza ve köylerinden kendisine gönül vermiş nice talebeleri olmuştur. Bunlar, Üstadın ilmine, fazlına, kemâline hayran olmuşlar ve etrafında halka olup saf tutmuşlardır.

  Saffı evvel olan bu nurlu ve bahtiyar, kahraman zümrenin içinde âlimler, şeyhler, evliyalar, efeler, çobanlar, ümmîler, çiftçiler, ihtiyarlar, ihtiyare hanımlar vardır. Bunlar, her türlü tehlikeyi göze alarak, canla başla Bediüzzaman Hazretlerinin başlattığı Kur’an ve iman hizmetine katılmışlar, o manevî orduya asker olmuşlar, asrı saadet sahabelerinin bir cilvesini göstermişlerdir.

  ISPARTA KAHRAMANLARI Kur’an ve iman hizmetinde, Risalei Nur’un yazılıp çoğaltılmasında gecegündüz demeden çalışmışlar, Üstad Bediüzzaman Hazretleri, “Azim ve sebatınız ve ihlâs ve ciddiyetiniz, ehli dünyayı mağlup etmiş ve ediyor.” ifadelerini kullanarak onları methetmiştir.

  ISPARTA KAHRAMANLARI’nın bu kudsî davaya nasıl sahip çıkıp, hizmet ettiklerini birinci derecede akraba ve mesai arkadaşlarından dinleme fırsatı bulduk. Anlatılanlar kısa kısa notlar alınarak bu eser vücuda getirildi. Onlar bu ulvî ve kudsî hizmete kaderi ezelî tarafından tayin edilmiş saffı evvel bahtiyarlardı. Onların bu hizmeti Nuriye’de çalışmaları ve sahip çıkmaları gerçekten takdire şayandır.

  ISPARTA KAHRAMANLARI, her türlü baskı ve zulümlere karşı kuvvetli ihlâsları, sıkı tesanütleri, sarsılmaz sadakatleriyle bu davaya sahip çıkmışlar, Risalei Nur’un yazılmasında, neşrinde, basılmasında unutulmaz hizmetler ifa etmişlerdir. Üstad Bediüzzaman Hazretleri, Nur talebelerine vasiyeti niteliğinde: “Artık bu yolda, hizmeti imaniyede onlar devam edeceklerdir. Ve benim maddî ve manevî her şeyden feragat mesleğimden ayrılmayacaklardır. Yalnız ve yalnız Allah rızası için çalışacaklardır” demiştir.

  ISPARTA KAHRAMANLARI’nın hayatları anlatılırken Hazreti Üstadın talebelerine yazdığı; talebelerin de Üstadlarına yazdığı mektuplardan alıntılar ile bu talebelerin hayatları, doğum ve ölümleri ve hangi kabristanda yattıkları hakkında bilgi verilmektedir. İlk baskısı 2010 yılında yapılan bu eser daha da genişletilerek okuyucuların istifadesine arz edilmiştir. 

   

  Boyutlar(cm)
  :
  17 x 17 x 4
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.