​Alemlerin Efendisi PEYGAMBERIMIZIN HAYATI

Ürün Kodu : 236
Fiyat
:
35,00 TL
İndirimli Fiyat
:
28,00 TL
%20indirimli
Paylaş:
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • Tavsiye Et
 • Resimler
 •      ​Alemlerin Efendisi

  PEYGAMBERİMİZİN      HAYATI

  Yazan: Mehmet DİKMEN

  616 sayfa, Okuma Kağıdı, Ciltli, 17,5-24,5 cm

  ISBN:978-605-9731-41-6

   

  Sunduğumuz bu kitap bir siyer çalışmasıdır. Siyer, Allah'ın son elçisi, İslam Peygamberi Hz. Muhammed'in (s.a.v.) hayat hikâyesidir. Her Müslüman; Peygamberini sevmekle, onun hayatını okumak ve bilmek­le ve yaşantısını kendine örnek alarak tanzim etmekle yükümlü­dür.

  Müslüman, Peygamberini tanıdığı nisbette dini yaşayışını güzel­leştirebilir, Allah'ı kendisinden razı edecek fiil ve davranışları işlemeye muvaffak olabilir.

  Efendimiz, yeryüzünden zulmü, baskıyı, işkenceyi, alayı, hakareti, şidde­ti, kin ve düşmanlığı kaldırması; insanlar arasında barışı, uzlaşmayı, adaleti gerçekleştirmesi, toplumda birlik ve kardeşliği pekiştirmesi yönüyle de, Rah­met Peygamberidir.

  Elinizdeki kitapta, Allah Resulünün Rahmet Peygamberi olma özellikle­rinin, pek çok misallerini bulacaksınız.

  Efendimizin, hayatının tamamının, insanlığın yararına sarf etmiş; onur ve değer bulmasına, manevi kemâlat ve ruhi inkişaf kazanmasına vakfedilmiş, bir hayat olduğunu göreceksiniz.

                                                      ***

  Allah Resulünün hayatı sıradan bir insanın hayat macerası gibi okunmamalıdır. Çünkü Allah Resulü ‘nün hayatı, gerek bireysel yaşayışımıza, gerek kişisel gelişimimize, gerekse aile ve toplumsal davranışlarımıza ışık tutan, rol model olan olaylar, kurallar ve değerler bütünüdür.

  Bu yönüyle, bu eser, Allah Resulü‘nün müminler için altın değerinde olan örnek hayatının doğumundan vefatına kadar özet bir anlatımıdır.

  Hayatınıza her alanda örneklik yapması, düşünce ufkunuzun genişleme  sine de katkı sağlaması dileklerimizle...

  Boyutlar(cm)
  :
  17 x 17 x 3
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.