Fiyat
:
900,00 TL
İndirimli Fiyat
:
540,00 TL
%40indirimli
Paylaş:
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • Tavsiye Et
 • Resimler
 • TÜRK HUKUK TARİHİ

  Yazarı: Ahmed AKGÜNDÜZ

  CİLTLİ, 812 SAYFA 

   BEŞİNCİ BASKI

   

     Türk Hukuk Tarihi adı altında Hocam Prof. Dr. Halil Cin ile birlikte kaleme aldığı­mız kitabın dördüncü baskısı da tükendi. Bu zamana kadar yapılan baskılar, sadece yurt içinde değil, yurt dışında da araştırmacıların el kitabı oldu. 

     Bunun delili olarak Google-Book'un incelenmesi yeterlidir. Bizden sonra konuyla ilgili çok kalem oynatıl­dı; ancak iki ciltlik bu kitabın itibarına hiç biri ulaşamadı. Zira bu eser, sadece Türk Hukuk tarihini özetlemekle kalmıyor; belki İslam hukukunun gerçek bir özetini ve İslami hükümlerin Müslüman Devletlerdeki tatbikat şekillerini de ortaya koyuyordu. Kitap birçok meslektaş tarafından ders kitabı olarak kullanıldığı gibi, yüksek yargı hâkimleri tarafından da referans kaynak olarak gösterilmektedir.

     Beşinci baskısını da Osmanlı Araştırmaları Vakfı yapmaktadır. Ancak yeni baskı­da, hem eski baskıdaki imla hataları düzeltilmiş ve hem de tam bir akademik kavram fihristi sunulmuştur. Bizce en önemli yeniliği, kitabın tek cilt haline getirilerek mü­kemmel bir baskı kalitesiyle sunulmasıdır.

     Bu baskıda şunu da müjdelemeliyiz ki, Allah ömür verirse, Prof. Ahmed Akgün­düz'ün İngilizce neşr ettiği Introduction to Islamic Lawadlı eserini de İslam Hukukuna Giriş adıyla vakıf olarak neşretmeye gayret edeceğiz.

     Tekraren 986 yıllık hukuk tarihimizin kısa bir aynası olan bu tek cilt haline getir­diğimiz Kitabı kamuoyuna arz ederken, müelliflerine ve esere alaka gösteren milleti­mize teşekkür etmeyi bir vazife addediyoruz.

   

   

   


   

  Boyutlar(cm)
  :
  18 x 18 x 5
  Ağırlık(Kg)
  :
  1
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.