- KOMİSYON

OSMANLICA - TÜRKÇE LUGAT

Fiyat
:
140,00 TL
İndirimli Fiyat
:
80,00 TL
%43indirimli
Paylaş:
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • Tavsiye Et
 • Resimler
 • OSMANLICA TÜRKÇE 
  LUGAT
  Hazırlayan: Komisyon
  Baskıya Hazırlayan: Mevlüt KARACA

  Barkot no: 978975742501
          976 Sayfa, 70 gr Okuma kağıdı, 24X17 Ebat

  Seneler geçtikçe her lisan'ın içine yeni kelimeler ilave edilir, bir kısım kelimeler de, artık kullanılmaz hale gelir. Ayrıca konuşan kimselere göre de kullanılan kelime sayısı değişir. Mesela, kırsal kesimde yaşayan tahsilsiz bir insana göre; şehirde yaşayan tahsilli bir kimsenin konuşurken kul­landığı kelime sayısı daha fazladır.                    Normal bir sözlükte 40-50 bin veya daha ziyade kelime olduğu düşünülürse, her insanın bu kadar kelimeyi bilmesi mümkün değildir.

  Ayrıca, asırlar boyu süren Osmanlı döneminde ata­larımız, Türkçe, Arapça ve Farsça'dan oluşan adına "OS­MANLlCA" denilen ortak bir dil kullanmışlardır.

  Bu lisanların, ayrı ayrı öğretilmediği genç nesilimiz, bu ortak lisanı da maalesef bilmemektedir.

  Bütün bu zaruretler bir Osmanlıca - Türkçe sözlüğün varlığına ihtiyaç göstermektedir. Bu bakımdan yayınevi­miz, böyle bir ihtiyacın karşılanmasına yardımcı olmak için, Ekseriyeti ilahiyatçılardan oluşan, seçkin bir komis­yon teşekkül ettirip, güzel bir eser ortaya koymuştur.

  Bu sözlük hazırlanırken kelimeler hem latin harfleri ile hem de Osmanlı alfabesine göre yazılmıştır. Ancak harf sıralaması latin harfleri ile yazılan Türkçe alfabeye göre yapılmıştır.

  Bu güzel eserin neşrini bizlere bahşeden Cenab-ı Allah i a sonsuz hamd eder bu türlü nimetlerin devamını niyaz ede­riz.
  Ağırlık(Kg)
  :
  1
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.